3mgroupmk@gmail.com +389 72 220 564

Пакет Алое Вера Гел 99.5% 2+1 гратис

Пакет Алое Вера Гел 99.5% 2+1 гратис

2100.0

Пакет од 3(три) Алое Вера Гел 99.5%

Алое Вера Гелот е 100% природен додаток во исхрана

Самата лековитост на Алое Вера Гелот се наоѓа во компонентите кои имаат различни и специјални енергетски вредности.

Начин на употреба:  30 мл дневно пред оброк

 
 

Со сечење на листовите и нивно пресување се цеди сок кој се стабилизира со папаја, а има и хранлив и лековит ефект кој го даваат повеќе од 200 активни состојки на алое вера потребни за секојдневно функционирање на секоја клетка.

Научниците утврдиле дека гелот од алое вера содржи повеќе од 240 хранливи и лековити состојки, од кои витамини А, Б1, Б2, Б3, Б6, Б12, Ц, Е и фолна киселина.

Од минералите, богата е со повеќе од 20: гелот содржи магнезиум, манган, цинк, бакар, хром, калциум, калиум и железо.

Здраствените придобивки од Алое вера:

  • Го зајакнува имунитетот
  • Помага при улцерозен колитис и Кронова болест, констипација и синдром на иритабилни црева
  • Го забрзува метаболизмот и помага при слабеење
  • Спречуваат појава на чир на желудникот и ги лечат клетките кои се зафатени од чирот и ја обновуваат оштетената слузокожа.
  • Го регулира крвниот притисок и спречува појава на болести на крвните садови
  • Го забрзува процесот на заздравување на ткивата, особено при надворешни повреди и изгореници
  • Ги ублажува симптомите на астма и алергија
  • Има антибактериско (особено против E. Coli), антифунгално и антивирусно делување
  • Има лаксативно делување (содржи билен протеин – алоин)