3mgroupmk@gmail.com +389 72 220 564

Пакет Gastro Digestive Support 2+1 гратис

Пакет Gastro Digestive Support 2+1 гратис

2100.0

Пакет од 3(три) Gastro Digestive Support (Поддржувач на дигестивниот ситем)

Гастро Дигестив е 100% природен додаток во исхраната е наменет да врши поддршка на гастро интестиналниот систем и да допринесе подобра механичка и хемиска преработка на храната.

Здравствени придобивки:

  • Подобрува варење на храната
  • Елиминира Хеликобактер Пилори
  • Поседува антибактериско својство
  • Регулира дигестивна секреција (киселина во желудникот)
  • Потикнува нормално празнење на цревата
  • Спречува гастритис , чир во желудник и чир на дванаесетпалачно црево
  • Помага кај тегоби при желудочна кила (хернија)

 

Состав:

Мастична смола , црно гоџи , ким, прополис сируп од биоферментирано диво јаболко и други хербални состојки .

Начин на употреба : 1 голема супена лажица се раствара во 100 мл чашка со вода и се пие 30 мин пред секој главен оброк .( 2 до 3пати на ден зависно од потребите)