3mgroupmk@gmail.com +389 72 220 564

Eros for men

Eros for men

1800.0

Оригинална хербална формула за зголемен СЕКСУАЛЕН ПЕРФОРМАНС составена од традиционални билки и растенија.

Начин на конзумација :

1 капсула 30-45 минути пред сексуален однос

НАПОМЕНА:

Не се препорачува на лица со потешки кардио-васкуларни болести или проблеми.

 

 • Го зголемува либидото и желбата за сексуална активност.
 • Допринесува за зголемување на тестостеронот во организмот .
 • Го продолжува времетраењето на сексуалниот однос
 • По силна и долготрајна ерекција Овозможува поголема циркулација на крвта и ги подобрува потенцијата и издржливоста
 • Се грижи за здравјето на репродуктивниот систем и го подобрува квалитетот и квантитетот на сперматозоидите.
 • Овозможува подобра функционалност на простата.

Состав:

Епимедиум, Л аргинин, Трибулус, Ашваганда, Јохимбе, Кордицепс мулитарис, Црвен жен шен, Муриа пуама, Тонгкат али, Мондиа

Епимедиум , познат и како јаловина, епископска капа, самовилски крилја, роговиден козар или јин јанг е род на цветни растенија од фамилијата Berberidaceae. Поголемиот дел од видовите се ендемични во Кина, со помал број на други места во Азија, а неколку во медитеранскиот регион.

Епимедиумот  има ефекти слични на тестостерон, стимулирајќи ја сексуалната активност и кај мажите и кај жените, го зголемува производството на сперма, ги стимулира сетилните нерви и ја зголемува сексуалната желба.

Epimedium  е билка која вреди да се проба само поради името. Одличен е за зголемување на протокот на крв и може да се користи како афродизијак. Листовите имаат пријатен благ вкус и стимулирачки ефект.

Може дополнително да помогне да се намали ризикот од атеросклероза, да се подобри здравјето на простатата и да се заштити од зголемување на простатата, состојба позната како бенигна хипертрофија на простатата. Истражувањата покажаа дека неметаболизираниот естроген се акумулира во ткивото на простатата кај мажите како што стареат.

Спроведени се студии на клетки во лаборатории кои пријавуваат докази за неколку корисни својства на епимидиумот. Раните истражувања сугерираат дека може да има својства кои можат да ги одржат коските цврсти, да ги заштитат нервите и да го поддржат имунолошкиот систем.

Други истражувања ги открија следните можни ефекти:

 • Антиканцерогени ефекти
 • Анти-ХИВ активност
 • Радио сензибилизирачки ефекти
 • Промена на отпорноста на повеќе лекови кај некои туморски клетки
 • Спречување на губење на коскената маса во постменопауза
 • Атеросклерозата е состојба кога артериите на вратот се стврднуваат. За луѓето со атеросклероза, мешавината што содржи епимидиум може да биде корисна и да резултира со подобри симптоми и клинички тестови.

Еректилна дисфункција:

Истражувачите објавија дека икаринот, активната компонента на епимидиумот, може да покаже позитивни и ветувачки ефекти во лекувањето на еректилната дисфункција (ЕД) предизвикана од повреда на нервот.

Еректилна Дисфункција е чест проблем што ги погодува мажите, особено оние на возраст од 40-70 години.

Мажите погодени од оваа ретка состојба никогаш не можеле да имаат или одржат ерекција на пенисот.

Примарната еректилна дисфункција често се должи на физичка абнормалност или психолошка причина.

Оваа форма обично е предизвикана од физичка состојба.

Причините варираат од состојби како што се дијабетес, мозочен удар, мултиплекс склероза и физички повреди. Оваа група мажи најверојатно имала ерекција во минатото.

Одредени лекови, како што се оние за лекување на висок крвен притисок, дијабетес, висок холестерол, депресија, рак и долготрајна болка, може да придонесат за состојба на еректилна дисфункција.


L Arginin

Л-аргинин е амино киселина која му помага на телото да изгради протеини. Вашето тело обично го произведува целиот L-аргинин што му е потребен. Л-аргининот исто така се наоѓа во повеќето храна богата со протеини, вклучувајќи риба, црвено месо, живина, соја, цели зрна, грав и млечни производи. Како додаток, L-аргининот може да се користи орално и локално.

Употребата на орален Л-аргинин може да ја подобри сексуалната функција кај мажи со еректилна дисфункција поради физичка причина. Периферна артериска болест (ПАД). Кога се зема орално или со инфузија за краток временски период, Л-аргинин може да ги подобри симптомите и протокот на крв кај луѓето со оваа циркулаторна состојба.

Јохимбе

Јохимбе е зимзелено дрво кое потекнува од централна и западна Африка. Во кората има соединение наречено јохимбин. Кората традиционално се користи како афродизијак и за подобрување на сексуалните перформанси. … Ова е различен производ од додатоците во исхраната направени од кората на дрвото.

Tribulus

Tribulus се продава и како додаток во исхраната за подобрување на сексуалната функција и за градење на телото поради верувањето дека делува како тестостерон во телото.
Tribulus (Tribulus terrestris) е растение кое дава плод покриен со боцки. Традиционално е познат како афродизијак во различни култури.
Луѓето користат трибулус за сексуални нарушувања, неплодност, болка во градите, зголемена простата и многу други состојби..